• Kameralı Sohbet Sitesi

    Bizler Ne-Nerede.Eu Olarak, 2009 Yılından Bu Yana, Sitemizi Ziyaret Eden Herkese, Ücretsiz Görüntülü sesli chat, ve Kameralı Sesli Sohbet Hizmetleri Sunuyoruz.

Anasayfa » Genel Haberler » Günümüzde iletişim

Günümüzde iletişim

Günümüzde iletişimGünümüzde iletişim araclarının yaygınlaşması, toplumda her kesimin, hatta ufak çocukların bile sahip olduğu ve, kulandığı bir dönemden söz ediyoruz.
Bu iletişim araclarını faklı yaşlardaki gurupların, farklı amaç ve, çıkarları doğrultusunda kulandığı, hatta müptelası olduğu yani aşırı derecede kendini kaptırdığını bilim adamları ve, akdemisiyenlerin araştırmaları sonucu belirlenmiştir.

Kişilerin yaşamış oldukları sorunlar veya, kendini toplum içinde rahat his etmeyip evine kapatan kişilerin sığınacağı liman haline gelmiştir.
Bu durum zamanla kendini bu sanal ortamda özleşip, artık buranın yaşamına kendini adepte etderler. Sanalda kenidini mutlu his edenler kadar kendini kaptırıp zarar görenlerde var elbette.
Hayatda mutsuzluk yaşıyanlar, hayal kırıklığına ugrayanlar, toplumdan uzak kaçıp buralarda kendilerine yeni hayatlar kurmayı deniyenler zaman içerisinde artık burada farklı dünyalarda yaşam kurma haline getirmişlerdir.

Sanal ortamı güzel değerlendirenler kadar, farklı amaçlar için kulanan kişiliklerde bu süre içinde kişilikleri ortaya çıkar.
Sanal ortamı ticari veya, farklı amaçlar için, kendi çıkarları doğrultusunda kulanan kişilerde sanlın suçluları olarak karşımıza çıkmaktadır.
Sanala gelipde zaman geçirmek isteyen , zamalarını eğlence amaçlı kulananlar veya, kendine arkadaşlık dostluk aramak için gelenler, farklı fikirlerin bir arada oldugu bu platform herkes için güzel bir ortam haline gelmiştir.

Günümüzde iletişim ve Dostluklar

Öyleki bu sanal ortamda tanışanlar dostluklara, arkadaşlıklara, hatta evliliklere şahit olmuştur. Bu tür güzelikler sanal alemi zamanla özendirir hale gelmiştir.

Bazı kişilerin özel sorunlarını çevresindeki hiç kimse ile paylaşmadığı, ve bu durumlarda gittikçe büyüyen sorunlarını birileri ile paylaşma ihtiyacı hissettiğinde, sanaldaki dostluklar onlarla konuşarak, adeta bir terapi merkezi haline gelmiştir.

Sanalın sadece zaman geçirmenin ötesinde, daha geniç bir amaç için kulanıldışı asikardır.
Kesinlikle sanalın bu güzel yönleri kadar, sanaldaki bazı kötü kişilerinde var olduğunu unutmamak gerekir. Bu kişilere dikat edilmeli, kendinizi realdeki gibi, burda korumamız gerektiğini unutmamak lazım.

Yorum Yap