• Kameralı Sohbet Sitesi

    Bizler Ne-Nerede.Eu Olarak, 2009 Yılından Bu Yana, Sitemizi Ziyaret Eden Herkese, Ücretsiz Görüntülü sesli chat, ve Kameralı Sesli Sohbet Hizmetleri Sunuyoruz.

Anasayfa » Genel Haberler » İçerik Hırsızlığı Ve Önlemler

İçerik Hırsızlığı Ve Önlemler

İçerik Hırsızlığı Ve Önlemlerİçerik Hırsızlığı Ve Önlemler Nasıl alınır
İnsanların oturup saatlerce bir makaleye emek verdiği, bir içeriğin başkası tarafından kendi web sitesine kaynak sağlaması, bir çok kişi bunun yasak olduğunu bilmiyor sanırım. Bunun yasak olmasından ziyade, bu yaptıkları isin başkasının emeğine saygısızlık, ve terbiyesizlik yaptıklarının farkında değiller sanırım.

Türkiyede ve dünyada fiziksel bir eşyanın hırsızlığa karşı yasal önlemleri olduğu gibi, internet web sitelerinde, verinin hırsızlığına karşı yasal önlemlerin olduğunu, ve bunun çok kişi tarafından bilinmediğini sanıyorum.

Veri hırsızlığı Türkiye Cumhuriyeti T.C. 5070 Sayılı kanununua göre cezalandırılmaktadır. Bu Elektronik İmza kanunu kapsamına girer.

Öncelikle sunu belirtmek istiyorum, İçerik Hırsızlığı, ister kücük bir web sayfasinda yayinlansin, isterse milyonlarca kullanicisi olan büyük bir web sitesinde, bu fikir ve sanat eserleri kanununa göre hukuki ceza işlemlerleri düzenlenir. Bu kanun fikir, düsünce, sanat eserleri, ve veri içerik hırsızlığını önlemek ve onların haklarını korumak için yürürlükte olan bir yasadır.

İçerik Hırsızlığı Ve Alınacak Önlemler

Bu yazdığınız içeriğin size ait olup olmadığını dışarıda bir notere gitmenize gerek kalmadan, dijital Noterlik yapan sahiplen.com web sitesine giriş yapıp, orada yazılarınızı tastikleyin.

Eğer içeriğinizi sahiplen.com tarafından onaylattiğiniz taktirde, Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemelerinde karşı tarafa dava açabilirsiniz.

Bu işlemlerleri 6 ay içinde yapmanız gerekiyor, aksi takdirde, zaman aşımına uğruyor ve şikayetçi olamıyorsunuz.

Googleye Spam Bildir

Bunun haricinde Google gibi büyük arama motorlarına şikayet edip, o web sitesini orada yasaklıyabilirsiniz.
Bu werdigimiz linke tıklayın Google Spam Bildir onlar gereken işlemleri yapar.

Resimdeki işlemlerin aynısını uygulayın.
Google-Spam-Bildir

Yorum Yap